The Herald Banner, Greenville, TX

May 9, 2009

9:30 p.m. Saturday - Hunt County early voting results

By DANIEL WALKER

GREENVILLE — The following results are early voting numbers for Saturday's election. More results will be posted as they come in.



Caddo Mills

Mayor

Amy Baker 3

Dwayne Pattison 8

Shirley Thomason 3



Council (vote for 2)

Brook Howard 3

Marsha Nelson 4

Vic Summers 8

Joel Richardson 10



Campbell

Council (vote for 2)

Herb King 7

Ruth Williams 4

Ronnie King3

Jack Henderson 3

Nick Jordan 4



Celeste

Mayor

Pat Jones 10

Mike Stout 6

Erin Jordan 4



Council (vote for 2)

Larry Godwin 18

Fred Reynolds 15



Commerce

Council Place 3

David Hitt 40

Richard Hill 74



Place Place 1

Tommy Hall 54

Tony Henry 67



Greenville

City Council Place 6

Betty Franklin 50

Mike Smith 4



Lone Oak

City Council Place 1

David Sumrall 14

Micheal Barrow 2



Place 2

Neil Dent 1

Misty Lutz 6

Kandi Burchett (Writein) 9



Place 3

Mona Collins 14

Shane Stovall 3



Place 5

Gordan Galloway 15



Quinlan

Mayor

Sharon Royal 3



Council Place 2

Caroe Petty 3



Place 4

Clellen Foster 0

Craig Waters 3



Caddo Mills ISD Trustee(vote for 2)

Keith Hopkins 20

Lee Swafford 11

Jeremy Coddington 19



Campbell ISD (vote for 2)

Charley Martin 19

Dowanna Jaco 12

Chad Stephenson 5



Celeste ISD (Vote for 3)

Carol McCaslin 51

Brad White 18

Brian Thompson 6

Dale Gibson 10

Jeffery Babers 31

Mike Wilson 7

Marty Burke 12

Bob Gilliam 20

Jeff Frazier 43

Shawn Stubblefield 13



Commerce ISD

Place 5

Elva Resendez 34

Randy Starks 70

Emma Martin 25



Place 7

Medley WIlson 82

Hector Arce 35



Lone Oak ISD

Trustee (vote for 2)

Jeremy McClanahan 7

Terry Gipson 18

Wayne Burton 11

Paul Kelley 13



Quinlan ISD

Place 1

Kevin Fritch 10

Paula Reeves 10



Place 2

Sherri Bostick 5

Michelle Harrison 16



Place 3

Dale Sikorsky 7

Kenny Stone 14



Place 4

Todd Darter 11

JR Watson 9



Wolfe City ISD

Trustee (vote for 2)

Carrie Northcutt 7

Charles Henslee 32

Sandra Murphey 26

Jack Heils 10

Maxine Haywood 13



Board of Directors Caddo Basin Special Utility District (Vote for 4)

Don Hall 11

Hurley Jenkins 7

Nolan Jones 19

Jerry Leinart 18

James Patterson 15



Board of Directors Combined Consumers Special Utility District (Vote for 2)

Joseph Thrush 0

Kenneth Searcey 3

W. Wade Guffey 0

Don Madden 1



Board of Directors Hickory Creek Special Utility District (Vote for 3)

Michael Hogge 24

Greg Shrives 36

Butch McKay 29

Jerry Formby 15

W.L. Buster O’Pry 16